Майстерклас з виготовлення різдвяного віночка

Уже зовсім скоро у наші домівки завітають різдвяні свята та Новий рік. Кожна родина готується до цих особливих свят: прикрашає будинок, ялинку, готує рідним і друзям подарунки. А юннати та педагоги Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру полюбляють створювати різдвяні та новорічні вироби своїми руками. І, звичайно, як справжні природолюби, бережливо ставляться до хвойних дерев і використовують для створення своїх поробок використаний папір, пакувальний картон та штучні матеріали, даючи вживаним речам друге життя. Тим самим попереджаючи необдуману вирубку хвойних дерев.

Так, напередодні католицького Різдва для юннатів проведено майстерклас із виготовлення різдвяного віночка.

Ольга Величканич, завідувачка відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи, експертка Інституту еколого-релігійних студій, ознайомила дітей із історією появи різдвяних віночків та їх символікою.

Відомий усім різдвяний віночок є символом адвенту. Спочатку було прийнято встановлювати його на столі, а вже з часом ним почали прикрашати вхідні двері до оселі.

Появу перших різдвяних віночків пов’язують з ім’ям лютеранського богослова Йогана Хінріха Вихерна, який жив у середині ХІХ століття і займався вихованням дітей-сиріт. У Адвент діти постійно запитували вихователя, коли ж настане Різдво. Щоб вони могли відраховувати дні до Різдва, в 1839 році Віхерн змайстрував зі старого дерев’яного колеса вінок, на якому встановив 28 свічок і запалював їх щодня.

Звичні для нас вінки, скручені із ялинкових та ялицевих гілочок, з’явилися значно пізніше. Їх прикрашали не тільки чотирма свічками, а й червоними стрічками, яблуками та солодощами. Коло, в формі якого заплетений віночок, означає вічне існування Бога та вічну Надію. Зелений домінантний колір є втіленням життя та розвитку. А шишки, фрукти та горіхи нагадують про народження та відродження.

Під час створення віночків діти розповідали про традиції підготовки до Різдва Христового, які передаються в їх родинах з покоління в покоління. І, звичайно, про подарунки, які вони мріють знайти під ялиночкою.

Люди вірять, що за допомогою різдвяного вінка можна покращити власні справи, втілити бажання й навіть начаклувати собі нареченого. Для здійснення мрій радять прикріпляти до віночка стрічку або невеличкий папірець, на якому написано ваше потаємне бажання. Важливо, аби листочок був прихований від очей серед інших прикрас.

Наші маленькі майстри, виготовляючи віночки, також загадали свої бажання. І ми впевнені, що кожен з них попрохав Ісусика про найшвидшу перемогу і мир для нашої рідної України!

Захід проведено у співпраці Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді з Інститутом еколого-релігійних студій в рамках проєкту „Відповідальність за Творіння та жінки Карпат”, що реалізується Interreligious and environmental civil forum of Eastern Europe – IRCEF (керівник Alexander Bokotey).

Ольга Величканич,

завідувачка  відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *