Майстер клас з виготовлення зайчиків та писанок своїми руками

Для діток, які вимушено переїхали з інших регіонів, та гуртківців екоцентру проведено майстер клас з виготовлення чудових паперових сувенірів до головного християнського свята, а саме зайчиків, писанок та вітальних листівок. Оксана Кремінь, завідувачка відділу організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ, показала як за допомогою звичайного паперу можна створити маленькі шедеври. І діти поринули в творчість. А потім із захопленням демонстрували створені власними руками вироби.

Важливо, що для виготовлення великодніх рукотворів  застосовували макулатуру та попередньо використаний кольоровий папір. Тобто „дали нове життя старим речам” з метою збереження довкілля.

Оксана звертала увагу дітей, щоб вони  замислилися над тим, як можна зменшити свій екологічний слід та спробувати перетворити відходи у творчий процес. Якщо  кожен замислиться над  власною  відповідальністю за екологічну ситуацію в країні, то забруднення природи зменшиться бодай на трішки.

У день головного християнського свята до європейських дітей приходить великодній заєць і приносить розфарбовані крашанки або шоколадні яєчка, які ретельно ховає. І, хоча сьогодні є багато версій щодо походження зайчика  як символу Великодня, одне не викликає сумнівів – він подобається дітям. Під теплим весняним сонечком дітлахи з радістю грали в рухливу гру „Знайди мене”. Заховані зайчики і писаночки у зеленій травичці  знайшли за лічені хвилини.

Майстер-клас не пройшов даремно, учасники поглибили свої знання з екології, замислились про особисту відповідальність за охорону довкілля та долучились до збереження українських традицій. Створені вироби учасники забрали із собою.

„Хоч я зараз далеко від дому, але теперішню кімнату обов’язково прикрашу цими зайчиками та писанками, а вітальну листівку, яку сьогодні малювала, збережу для тата, коли повернеться з війни, – сказала Даринка з Харкова.

Захід проведено у рамках співпраці Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру (ЗОЕНЦ) з Інститутом еколого-релігійних студій (IERS) за підтримки Союзу охорони природи Німеччини (NABU).

Оксана Кремінь,

завідувачка відділу організаційно-масової роботи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *