Майстер клас з виготовлення писанок крапанок

Українська писанка – віковічна традиція, яка дісталася нам у спадок від предків. Виготовлена власноруч, вона є надійним оберегом для родини та оселі і водночас чудовим символом великодніх свят. Тому у час Великого посту актуальною є тема писанкарства.

Днями  керівниця гуртка “Юні флористи”, який діє при Білківському ЗЗСО I – III ст., Ольга Василівна Марчишинець провела майстер клас з виготовлення писанок крапанок для вимушених переселенців. Вона розповіла про те, що писанка – це одна з форм українського народного розпису, витоки якого відомі ще з часів язичництва. А з приходом християнства писанка стала одним із головних атрибутів величного свята – Воскресіння Ісуса Христа.

За технікою виконання писанки поділяються на “крашанки”, “крапанки”, “шкрябанки”, “мальованки” та, власне, “писанки”. Кожен з видів розпису великодніх яєчок та кожен орнамент має свій особливий зміст, символізуючи мир, життя, силу, любов, урожай, захист і здоров’я.

На початку майстер класу діти послухали інформацію про святкування Великодня в Україні і на Закарпатті, види писанок, значення зображуваних символів, про традиції підготовки та святкування у своєму регіоні.

 Діти та дорослі із задоволенням  розфарбували яєчка. Писанки крапанки  вийшли яскравими та кольоровими. Радощам не було меж. Кожен взяв з собою писанку на згадку про світле свято Великдень!

У народі існує повір’я, що доки люди будуть писати писанки, доти буде існувати Україна і світ… Тож пишімо, малюймо, дряпаймо!

Ольга МАРЧИШИНЕЦЬ,

керівниця гуртків

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *