Листопадовий методичний день у ЗОЕНЦ присвячувався осінній тематиці у флористиці

І не випадково, адже осіннє листя, яке опадає, квіти і ягоди,  стають прекрасним природним матеріалом для виготовлення різнобарвних осінніх композицій. Саме ця пора року найбільше спонукає вихованців гуртків Закарпатського екоцентру до флористичної творчості.

Керівниця гуртка „Юні флористи” Г. Д. Косик, на засіданні 09 листопада в онлайн форматі на платформі ZOOM, у своєму презентаційному виступі показала, як вона з юннатами використовує всі принади осіннього періоду в своїй педагогічній діяльності.

Разом із своїми вихованцями педагогиня працює у таких техніках, як аплікація, панно, колаж, оригамі. Виготовлення робіт із згаданих технік на заняттях легко перетворюються на спільну з дітьми творчість.

Також Ганна Дмитрівна ознайомила із напрямами флористики, які використовує у навчанні. Це такі стилі, як вегетативний, декоративний, паралельний та лінійний.

За допомогою фото виступаюча продемонструвала юннатівські „шедеври”, а заодно вказала на значення для дітей таких практичних занять, які дозволяють відчути душею всю красу кольорів осені, розширюють знання про важливість цієї пори, розвивають творчу уяву і фантазію. Беручи з природи матеріал для своїх робіт, діти вивчають породи дерев у лісі, аналізують зміни в довкіллі та вчаться бережливо ставитись до її дивовижного світу.   

Презентація Г. Д. КОСИК (тисни тут)

Василь Кузьма, заступник директора ЗОЕНЦ з навчально-виховної та методичної роботи, по завершенні виступу керівниці гуртка, відмітив наскільки сьогодні актуально через природний матеріал спілкуватись з природою без шкоди для неї. Особливо така форма художньо-естетичного виховання важлива малим дітям, які тільки починають знайомитись з навколишнім природним середовищем.

 Директор екоцентру Олександр Геревич зауважив наскільки важливо використовувати осінню красу для креативної творчості, водночас і як засіб привернення уваги вихованців до охорони природи, а не навпаки.  Оскільки дехто, спалюючи осіннє листя, перетворює його в отруйні викиди, які потім потрапляють у повітря і приносять шкоду не тільки природі, а й людині.

Завершився методичний день оглядом фахової періодики та веб сайту ЗОЕНЦ, який провела Людмила Бокій, завідувачка відділу інформаційно-методичної роботи.

Оглядаючи сайт виступаюча відмітила інформаційні матеріали про дитячий екологічний конкурс „Рятуймо природу в дні війни” та конкурс методичних розробок „Інновативні методики екоосвіти”, які організовано і проведено Закарпатським обласним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді спільно із Інститутом еколого-релігійних студій, Міжрелігійним та громадським природоохоронним форумом Східної Європи (IRCEF), Союзом охорони природи та біорізноманіття Німеччини (NABU) у рамках реалізації проєкту „Церкви, релігійні та громадські організації для екоосвіти національних меншин”.

На їх актуальності у своїх виступах наголосили  їхні куратори від ЗОЕНЦ – педагогині О. І. Кремінь та О. М. Величканич.

Людмила БОКІЙ,

завідувачка відділу інформаційно-методичної роботи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *