Крилаті друзі, що зимують поряд

         Щороку вихованці Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді із задоволенням долучаються до спостереженням за крилатими друзями – Великого зимового обліку птахів. Він є наймасовішим заходом для вивчення птахів у всьому світі.

Де можна спостерігати за птахами?

     Спостерігаємо у дворі свого будинку, в саду, на шкільному подвір’ї, у міському парку – в межах населеного пункту, адже мета цього обліку – визначати кількість птахів і з’ясувати, які саме види залишилися зимувати поряд з нашими домівками.

В яку пору дня проводити облік птахів?

     Птахи є найактивнішими вранці. Якщо обліковувати їх у цю пору дня, є можливість побачити й нарахувати більше видів птахів.

         Спостереження за птахами проводились на території ЗОЕНЦ.

         Педагог, Оксана Кремінь попередньо ознайомила учасників заходу з представниками перелітних і зимуючих видів орнітофауни нашого краю. Вихованці активно долучились до обговорення щодо підгодівлі пернатих зимувальників, адже саме в цей час природні запаси корму починають зменшуватися.

ˮХолодна пора року є справжнім випробуванням для птахів, тому я щороку у своєму саду розвішую годівнички, підгодовую крилатих друзів, щоб полегшити їх існування впродовж довгої зимиˮ – зауважила юннатка Марина.

         Відстежуючи режим пернатих, гуртківці дослідили чисельність зграйок, їх вподобання щодо їжі, поведінкові особливості та різноманіття видів. За допомогою біноклів діти нарахували 4 крижні,  понад 12 веселих  горобців, 3 сороки, 1 строкатого дятла та 15 голубів.

         Приємне здивування в юннатів викликала велика кількість дрібних комах, які скупчились у веселу зграйку, кружляючи дендропарком.  Гуртківці дійшли висновку, що поява комах у сонячний січневий день – це аномальне явище. Так як тепла погода сприяла їхньому пробудженню. До того ж вищезгадані комахи є їжею для пернатих.

Для закріплення набутих знань, педагог Ірина Катрич провела пізнавальну дидактичну гру „Впізнай птаха за дзьобом”.

Результат дитячих спостережень приємно вражає: учасники заходу відмінно виконали завдання гри, підрахували чисельність побачених представників зимової орнітофауни території екоцентру, занесли дані про них до відповідних анкет, які в  майбутньому буде надано в Українське товариство охорони птахів.

Зробіть свій еко-вчинок на захист пернатих!

Бережіть птахів! Бережіть природу!

Оксана Кремінь,

завідувачка відділу організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *