Котилася писаночка з давнини у сучасність…

 

Днями керівниця гуртків Ганна Косик спільно з викладачем баяну та керівницею фолькльорного ансамблю „Верховиночка” Приборжавської школи мистецтв Хустського району Тетяною Косик провели інтегроване  заняття  знайомства діток із місцевими традиціями розпису великодніх писанок.

Тетяна Василівна донесла юннатам та юним переселенцям наскільки важливо не забувати та шанувати звичаї й традиції свого народу, без чого неможливе його щасливе майбутнє.

    Педагог розпочала  розповідь про старовинні сорочки-довгані, про їх візерунки, пошиття та рукави „на пера”. Наголосила на тому, що саме у таких старовинних довганях, яким понад сотня років, виступають її вихованки на заходах національно-патріотичного спрямування.  Діти з цікавістю подивилися, представлені на занятті, уривки виступів юних верховиночок.

Після ознайомлення зі сторовинним орнаментом на довганях,  перейшли до перенесення його на великодню писанку.

Саме завдяки таким інтегрованим заняттям  педагоги Закарпатського еколого-натуралістичного центру учнівської молоді доносять  молодому поколінню важливість старовинного мистецтва задля збереження народних традицій та звичаїв українського народу.

Ганна КОСИК,

керівниця гуртків

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *