III Всеукраїнський урок доброти в ЗОЕНЦ

Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді долучився до вже традиційного Всеукраїнського уроку доброти, який цьогоріч проходив 5-6 жовтня. Урок про гуманне та відповідальне ставлення до братів наших менших, присвячений  Всесвітньому дню захисту тварин.

Кожне заняття педагоги розпочинали з ознайомлення юннатів з історією цього екологічного заходу: всесвітній день тварин (англ. World Animal Day), який відзначають щороку 4 жовтня, і покликаний звернути увагу на проблеми тварин.  Дату проведення всесвітнього дня тварин вибрали не випадково. 4 жовтня — день пам’яті про Франциска Ассізького (помер 3 жовтня 1226 року), одного з найшанованіших у католицькій церкві святих, який був  покровителем тварин.

Для дошкільнят це свято улюблене, оскільки вони обожнюють слухати розповіді про тварин, грати з ними, тож їх ознайомили з цікавими оповіданнями “Біла мисочка в блакитний горошок” та “Мій друг дитинства”. Для закріплення матеріалу дітки вибирали і розмальовували свою улюблену тваринку. Юннати гуртків “Декоративно – ужиткового мистецтва” та “Природа рідного краю” виготовляли аплікації “рибку веселку” з кольорового паперу (геометричних фігур) та маски із зображенням котиків та собачок. Малювали також плакат із закликом про захист тварин.

Не залишились без уваги мешканці нашого живого куточку: шиншили, морські свинки, черепахи, леопардовий еублефар та гекон токі, чілійські білки дегу, екзотичні папужки та декоративні горлиці, гуртківці приносили їм гостинці.

Заключним етапом тижня гуманного та відповідального ставлення до тварин була проведена  екскурсія до притулку  „Барбос”, під час якої діти мали можливість близько поспілкуватися з тваринами притулку. На подяку про можливість побути з тваринками, діти залишили корм для них та  теплий одяг для підстилки, адже попереду холодна пора року – зима.

Любові, співчуттю, милосердю людина також вчиться з дитинства. З любов’ю до тварин в дитячу душу приходить повага до іншого життя, неприйняття насильства.

Ніколи не кидайте на життєвій дорозі своїх друзів-тварин і пам’ятайте, ми назавжди відповідаємо за тих, кого приручили!

Дякуємо всім,  хто долучився до уроку доброти з нагоди відзначення Всесвітнього дня захисту тварин! Давайте не забувати про те, що ми одна велика сім’я на планеті і, роблячи добру справу, допомагаючи братам нашим меншим, ми допомагаємо собі!

Мирослава Копча,

в.о. завідувачки відділу екології та природоохоронної роботи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *