Хочеш веселих літніх канікул – дотримуйся правил поведінки та здорового способу життя

На цю тему 24 травня  у Воловецькій філії ЗОЕНЦ „Арніка” відбувся захід, який провели педагоги Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді –  О. Стельмах та М. Вайдич.

Вихованці подивилися цікаву і змістовну мультимедійну презентацію про здоров’я, стан якого на 50 відсотків залежить від способу життя. Адже ведення здорового способу життя є запорукою емоційного, соціального, фізичного та психічного благополуччя.

Здоров’я – це висока працездатність, гарний настрій, упевненість у собі. Фізичне здоров’я дає гарне самопочуття, бадьорість, силу. Психічне здоров’я дарує спокій, чудовий настрій, впевненість у собі, доброту, веселість. Соціальне здоров’я забезпечує успішність у навчанні, у суспільному житті – дружбі, позитивних взаємовідносинах з ровесниками та дорослими. Але ніщо із вищесказаного не дається задарма. Для того. щоб зберегти своє здоров’я, треба докладати неабияких зусиль.

Тому справедливими є слова: “Ваше здоров’я у ваших руках”. Людина біологічно запрограмована на багато більше років життя, ніж живе фактично.  Ілля Мечников стверджував: “Людина, яка померла раніше 150 років вчинила над собою насильство”.

І справді, ми дійсно чинимо нас собою насильство щоденно. Люди давно переконалися, що на здоров’я впливає безліч чинників, і найголовніший з них – це спосіб життя.

Спосіб життя – це сукупність стійких форм життєдіяльності людини, які визначають її життєвий шлях. Це – сукупність її звичок. Якщо, людина з дитинства, з молодих років постійно й наполегливо дбає про своє здоров’я, вона в основу своєї життєдіяльності закладає такі стійкі корисні звички, навички, поведінку, спосіб мислення, сприйняття оточуючих і себе, які й визначають основний її напрямок – шлях здоров’ю. Вона обирає здоровий спосіб життя.

Здоровий спосіб життя – це практичні дії, спрямовані на запобігання захворювань, зміцнення всіх систем організму й поліпшення загального самопочуття людини.

 Незабаром літні канікули. Як завжди, кожен проведе їх по-різному. Подорожі, екскурсії, море, гори, походи, багато друзів – все це чекає на дітей влітку.

Проте варто, не забуваючи про ведення здорового способу життя,  пам’ятати елементарні правила поведінки під час літніх канікул, а саме:

  • Гуляти й гратися можна в місцях, які призначені для цього.
  • Небезпечними для ігор можуть бути сходи, підвали, горища, будівельні майданчики,  ліфти.
  • Під час ігор у небезпечних місцях можна одержати травми й каліцтва різного ступеня тяжкості.
  • Під час ігор не варто демонструвати свою хоробрість одноліткам, стрибаючи з великої висоти, пірнаючи з крутих схилів на не відому глибину та здираючись якнайвище на дерева, і тим паче провокувати на такі вчинки  ще й інших.
  • Під час літнього відпочинку слід поводитися так, щоб не мати дорікань із боку дорослих.
  • Під час канікул слід, як і раніше, дотримуватися правил техніки пожежної безпеки.
  • Не можна брати в руки незнайомі предмети, кидати їх у вогонь, гратися ними. Найкраще повідомити про місце їхнього знаходження дорослим.
  • Під час відпочинку на узбережжі слід обов’язково дотримуватися правил поведінки на воді й поблизу водойми.
  • Одяг та взуття для відпочинку слід вибирати відповідно до погодних умов.
  • Після контакту зі свійськими тваринами слід добре вимити руки з милом.

  В рамках заходу також пройшов квест, під час якого пропагувався здоровий спосіб життя та дотримання правил безпеки життєдіяльності. Беручи участь у конкурсах, юннати весело й емоційно демонстрували свої знання та навички, за що нагороджені грамотами Закарпатського екоцентру. Наприкінці квесту відбувся флешмоб під гаслом: „Здоров’я – це сила!”

Проведений захід допоміг вихованцям остаточно пересвідчитися у важливості бережливого ставлення до свого здоров’я та веденні здорового способу життя.

На останок зустрічі педагоги нагадали учням, що влітку, відпочиваючи, їм особливо необхідно бути обачними і дотримуватись правил поведінки на воді та в лісі та побажали всім успішного завершення навчального року і гарного змістовного літнього відпочинку, захоплюючих вражень, цікавих зустрічей та незабутніх мандрівок! 

Олена Стельмах,

 методист інформаційно-методичного відділу ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *