Флорі та фауні присвячувалось лютневе онлайн-засідання методичного дня в ЗОЕНЦ

У засіданні взяли участь педагоги екоцентру та керівники гуртків ЗОЕНЦ з Іршавського та Хустського районів, які працювали в онлайн-режимі методом відеоконференцзв’язку з використанням  платформи  Zoom. 

Засідання розпочалось із вступного слова директора ЗОЕНЦ Олександра Геревича. Зокрема, він наголосив, що в нашій педагогічній діяльності, окрім еколого-освітніх завдань, чільне місце посідають і заходи із реалізації всіх напрямів виховання: національного, патріотичного, духовного,  естетичного, фізичного, і, звичайно,   природоохоронного. Тож  ми, педагоги,  як свідомі громадяни своєї країни, повинні брати активну участь в організації і проведенні масово-виховних заходів з відзначення державних свят та інших значимих подій загальноукраїнського значення, таких як:  відзначення Дня Героїв Небесної сотні, Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, Дня супротиву окупації Автономної республіки Крим та міста Севастополь, вшанування річниці бойових дій  при Дебальцево.

„Саме на виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації  щодо цих подій, нами  отримані листи департаменту освіти і науки ОДА. Тож рекомендую вам, шановні колеги, разом зі своїми вихованцями брати активну участь в заходах, які організовуємо ми, де згідно з планом передбачено проведення тематичних бесід з юннатами про історію війни в Республіці Афганістан та інших локальних конфліктів, зустрічі з учасниками бойових дій”, – закінчив О. Геревич.

 Завідувачка відділу організаційно-масової роботи, Оксана Кремінь з цього приводу ознайомила педагогів з планом проведення національно-патріотичних заходів, а про результати їх проведення у творчих учнівських об`єднаннях просила відразу повідомляти, щоб потім оперативно висвітлити  на  Веб-сайті ЗОЕНЦ.  

Далі тематична частина засідання методичного дня присвячувалась вивченню, дослідженню та охороні рослинного й тваринного світу.

Про використання інтерактивних технологій при розкритті теми
“Основи раціонального використання природних ресурсів лікарських рослин” на заняттях гуртка “Лікарські рослини” розповіла керівниця гуртка А. І. Спащук. Вона зупинилась на актуальності теми лікарських рослин та їх використанні в медицині й ветеринарії, як лікувального або оздоровчого засобу.

Враховуючи, що запаси лікарських рослин в природі не безмежні,  необхідно дбайливо їх використовувати, при потребі відтворювати і охороняти.

Щодо інтерактивних технологій, то керівниця гуртка активно використовує роботу в парах, „мозковий штурм”, розгадування кросвордів та групові дискусії.

Презентація

Про твариннний світ та його охорону на заняттях гуртка „Юні охоронці природи”,  присутні дізнались з презентації його керівниці О. В. Бісьмак. Тут чільне місце посіло значення тварин у природі та в житті людини.

Презентація

В. В. Фляшко у своєму виступі розкрила роль зелених насаджень та лісу поблизу міст. Ця тема висвітлюється керівницею на заняттях таких гуртків, як „Природа рідного краю” та „Юні лісівники”.

          Виступаюча детально ознайомила з функціями зелених насаджень. Зокрема, виконуючи екологічну функцію, зелені насадження очищають повітря в містах від забруднень, пилу, послаблюють шум, забезпечують доступ кисню і поглинають вуглекислий газ, вбивають бактерії та зменшують їх поширення.

Також регулюють міський мікроклімат, стабілізують температуру і вологість повітря; зелені насадження забезпечують місця для поселення тварин і розповсюдження рослин, таким чином вносять вагомий внесок у збереження біорізноманіття.

                  Крім того, за допомогою фото, виступаюча продемонструвала практичні заняття гуртківців. Так, у центрі міста Хуст вихованці вивчали рослини зелених зон, вчилися їх розпізнавати, а потім описували у своїх доповідях. Дехто з дітей фільмував рослин на відео, щоб продемонструвати під час виступу.

Презентація

Підсумовуючи продемонстровані презентації, заступник директора з навчально-виховної та методичної роботи В. Ю. Кузьма зауважив на необхідності більш суттєво розкривати теми виступів.

На онлайн-засіданні Людмила Бокій оглянула та проаналізувала наповнення сайту ЗОЕНЦ та надала рекомендації щодо дистанційного навчання гуртківців.

Методистка відділу екології та природоохоронної роботи О. П. Стрічко провела огляд періодичних видань та фахової літератури.

  Людмила БОКІЙ,

            завідувачка відділу інформаційно-методичної роботи ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *