Екскурсія юних акваріумістів до екзотаріуму

Поринути у дивовижний світ екзотичних риб та рептилій мали можливість юннати гуртка „Юні акваріумістиˮ, днями відвідавши екзотаріум кафе «Акваріум». Маленьких гостей привітно зустрів Олег Диба, який дуже цікаво, з любов’ю, розповів про своїх «вихованців», їх біологію, особливості та звички.

Зацікавили юннатів тропічні морські акваріуми з їх екзотичними поліпами та різнобарвними мешканцями – рибами, серед яких і прототип „мультяшногоˮ Немо, і рідні українському серцю жовто-блакитні рибки.

Далі зустрічали гостей пітони Йончі і Жужа. До речі, Жужа – альбінос, як і її первісток, що з’явився на світ у травні разом зі своїми сестричками та братиками. До речі, маленький пітончик-альбінос зовсім не боїться людей і із задоволенням іде на руки. Пан Олег пояснив дітям, що майже усі мешканці екзотаріума – товариські і їх не потрібно боятися. Переборовши хвилювання, кожна дитина потримала на руках маленьке тендітне створіння.

Чорні деревні варани (можливо, єдина пара на Україні), бородаті ящірки агами, м’якотілі черепахи-тріонікси, гекони токі, павуки-птахоїди та імператорський скорпіон, тропічна прісноводна арована та піранії – для кожного мешканця тут створені оптимальні умови для життя. Тому більшість із них успішно розмножується, втішаючи хазяїна і чисельних відвідувачів.

Вразила дітей грифова черепаха, яка нерухомо чатувала на жертву, приваблюючи її рухомим відростком на язику.

Звичайно, навідали юннати і родину єгипетських летючих собак (нільських криланів), яка влітку поповнилася новонародженим дитинчам.

Найбільше задоволення отримали юннати від процесу годування тваринок, а особливо, від можливості власноруч погодувати бородатих агам, грифову черепаху та ігуану Грішу!

Найголовніше, що зрозуміли діти, це те, що усі мешканці екзотаріуму, як і взагалі тварини, що нас оточують, віддані, милі і хороші. І ніколи першими не зроблять шкоди. Потрібно просто любити «братів наших менших», розуміти і піклуватися про них!

Величканич Ольга Михайлівна,

завідувач відділу біології, керівник гуртка “Юні акваріумісти”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *