Екскурсія до Кам’яницького лісництва

Днями юннати екоцентру здійснили пізнавальну екскурсію до Кам’яницького лісництва з метою виховання бережливого ставлення до природи рідного краю, формування навичок здорового способу життя та ознайомилися із лісовими навчально-пізнавальними стежками, рослинами арборетуму, лісоутворюючими породами Карпат.

Не зважаючи на теплу, але все ж таки пізню осінь, ми з цікавістю розглядали рослин на стежках «Живі сторінки червоної книги» та «Основні лісоутворюючі породи». Також відвідали арборетум лісового еколого-натуралістичного центру. Згадані навчально-пізнавальні стежки мають велике лісівниче значення, декоративну цінність та використовуються у харчовому і фармацевтичному виробництві.

Крім того, юні природоохоронці переглянули велику і цікаву колекцію порід і мінералів Карпат.

А прямуючи екологічною стежкою обабіч лісу, ознайомилися із експонатами, які демонструють щоденну кропітку працю лісівників: годівниці для копитних тварин і лісових птахів, пристосування для трелювання лісу, штучні гніздівлі для сов, піч для випалювання деревного вугілля тощо.

Також юннати вже вкотре обговорили правила поведінки та орієнтування в лісі, правильне розкладання вогнища, пригадали їстівні та отруйні рослини та гриби. І, звичайно, підкріпили сили, влаштувавши пікнік на свіжому повітрі і, скуштувавши смачної колодязної водички!

Сподіваємося, що дітям назавжди западуть у душу слова, з якими ліс ніби звертається до них:

«Людино, бережи мене.

Я – краса твоєї рідної землі.

Я – твоя зелена аптека і відпочинок,

Прохолодний затінок в літню спеку

І тепло твого вогнища в холодну пору.

Людино, шануй мене!»

Педагоги відділу

біології та дослідно-експериментальної роботи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *