Екологічна година до Всесвітнього дня рециклінгу

Презентація до Всесвітнього дня рециклінгу

Щороку 15 листопада у світі відзначають Всесвітній день рециклінгу або Всесвітній день вторинної переробки. Вперше цей захід провели жителі США у 1997 р. Метою було заохотити населення здавати відходи на вторинну переробку і купувати продукцію, зроблену з вторинної сировини.

З цієї нагоди педагоги  Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді провели для юннатів виховну екологічну годину на тему “Всесвітній день вторинної переробки”. Основна мета заходу спрямована на спонукання молодого покоління більше дізнатися про те, що сортування сміття та його подальша переробка дуже важлива для нашої планети.

Гурткове заняття розпочалось з теоретичної частини, де діти ознайомились з поняттям слова „рециклінг”, обговорили які матеріали зазвичай піддаються вторинній обробці, а саме:  папір, скло, залізо, алюміній, тканини, пластик та інше, в тому числі органічні відходи, які широко використовують  у  сільському господарстві.

Під час виконання цікавих повчальних завдань, гуртківці з власного досвіду наводили приклади, як можна використати ті чи інші відходи на благо нашого суспільства. Зокрема: із різнокольорових пластикових пляшок роблять вази, квіти, фігурки казкових персонажів, із битого скла –  вітражі, із автомобільних шин – клумби і різноманітні тварини, із алюмінієвих баночок – підставки для мобільних телефонів або олівців і ручок, із тканин – намисто і ляльок, тощо. Цей список може бути дуже довгий. Головне, що діти розуміють – саме такий вид використання відходів допоможе нам зробити життя краще та безпечніше.

В кінці заняття юні природолюби активно обговорювали все побачене і почуте, дійшовши висновків, що охороняти і берегти природу це обов’язок кожної людини, інакше незабаром люди просто не зможуть нормально жити на планеті Земля.

„Надзвичайно цікавою і пізнавальною була тема вторинної переробки сміття”, – поділилась враженнями вихованка Ангеліна Мумряк, – „я вважаю, що кожен з нас повинен щодня робити якусь маленьку добру справу для збереження та відтворення природних ресурсів. Потрібно просто сортувати сміття. Адже стан довкілля у руках кожного з нас”.

„Сьогодні люди поступово починають думати про майбутнє. Виробництво стає дедалі чистішим, безвідходним. Як удома, так і в громадських місцях починають використовувати енергозберігаючі технології. Такий стан справ не може нас не тішити”, – додала юннатка Юлія Жигуліна.

А що зробити Вам? Нехай підкаже серце. Просто не відмовляйтеся від хороших справ.  Не будьте байдужими до охорони та збереження природних ресурсів. Давайте стежити за порядком „в нашому домі” разом.

Оксана Кремінь,

завідувачка відділу організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ

Ірина Катрич,

 керівниця гуртків ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *