Дружня юннатівська родина зібралась на свято зустрічі з ветеранами праці та людьми похилого віку

1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, який проголошений Генеральною Асамблеєю ООН. А в Україні це також і День ветерана.

Україна, як повноправний член ООН, підтримала ініціативу міжнародного співтовариства і з 1991 щорічно відзначає цей день.

Цей день – не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливим і милосердним до найповажнішої частини суспільства. Це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь.

За міжнародною класифікацією особою похилого віку вважається той, хто досяг 65 років. Таких у світі – понад 629 мільйонів, тобто майже кожна десята людина на Землі.

Людина, яка дожила до похилого віку, гідна поваги  тільки тому, що їй  по милості Божій це вдалося. Далеко не всім випало таке величезне благовоління відчути мудрість своїх років.

Сьогоднішні „люди похилого віку” є останніми носіями класичної культури ХХ століття, часу, в якому понад усе цінувались честь, вихованість, толерантність – ті духовні якості, завдяки яким вони гідно пройшли скрізь всі жахіття тоталітаризму, репресій та воєн. Їх найбільше багатство – досвід, знання, вміння, мудрість.

Так, з метою привернути увагу дітей до людей похилого віку, висловити їм повагу та вдячність,в святковий, щедро напоєний теплом осінній день, дружня юннатівська родина  зібралась в  чудовому товаристві на свято праці, щоб віддати свою шану і повагу людям, за спиною у яких великий  життєвий шлях.

На виховному заході були присутні наші педагоги – ветерани праці, зокрема: директор ЗОЕНЦ Олександр Геревич, заступник з навчально-виховної та методичної роботи ЗОЕНЦ Василь Кузьма, інженер з охорони праці Валерій Білоус.

Традиційно захід розпочався словами привітання директора, який наголосив всім присутнім, що від нашого ставлення до наших батьків і матерів, бабусь та дідусів безпосередньо залежить наша власна тривалість життя. А зневагою до літніх людей  сіємо  власні майбутні проблеми.

У своїх виступах ветерани праці  розповіли діткам про свій насичений педагогічний шлях, про те, що важливим є змалечку розвивати свої здібності, щоб у майбутньому обрати професію за покликом душі і серця.

В програмі свята продемонстрована мультимедійна презентація: „Зігріймо серце добротою”  та весела вікторина: „З якої це казки”.

Юннати оплесками вітали педагогів, за плечима яких багаторічна сумління праця, вірність справі, заслуги і досвід, який необхідний всім нам.

Діти дякували їм за життєву мудрість та настанови і бажали міцного здоров’я, добра, радості та довголіття.

Оксана КРЕМІНЬ,

завідувачка відділу організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *