Допоможемо пташкам взимку….

Ось і прийшла довгоочікувана зима. Наші „менші брати”  в цей час чекають на нашу допомогу. Їм важче і важче пережити скорочений світловий день і за цей час знайти та засвоїти їжу. Тому кожного дня ми слідкуємо, щоб годівнички не були порожніми та підсипаємо в них корму.

Тварини готуються до зими по-різному. Багато з них роблять запаси, дехто лягає спати. Деякі птахи відлітають у теплі краї, щоб повернутися назад тільки навесні. А ось доля міських птахів багато в чому залежить від доброти, щедрості та милосердя людини.

Особливо непросто птахам доводиться, коли випаде білий пухнастий сніг, покриваючи всю землю ошатним покривалом. Під снігом ховаються і небагаті джерела прожитку: розсипані по землі ягоди горобини і глоду, рештки насіння. Саме в цей нелегкий час пернатим співакам необхідна наша допомога. З якою радістю взимку, якщо спостерігати, оточують горобці і синиці годівниці з крихтами, шматочками хліба, пшоном, пшеничною крупою! Допоможіть птахам взимку, тоді влітку вони присвятять вам свої найкращі пісні, з’їдять на ваших городах всіх шкідників сільськогосподарських культур і подбають, щоб комарів і мух у наступному сезоні було якомога менше!

Отже, підгодовуючи друзів наших менших, ви рятуєте їх від загибелі і допоможете зустріти їм теплі весняні дні.

        Під час проведення еколого – освітніх та практичних природоохоронних заходів Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді прагне залучити юннатів, педагогів, місцеве населення до виготовлення і розвішування годівничок на подвір’ях, біля своїх домівок, в парках, скверах. Відділ екології та природоохоронної роботи щороку бере участь в благородній справі. Не став винятком і цей рік. Гуртківці розвішували годівнички на території закладу, в парку Боздош, де мали можливість  зустріти хатнього горобця і сизого голуба, сороку, грака , навіть строкатого дятла, а ось в прирічковому біотопі нарахували 9 видів водно-болотних птахів. Це малий норець, крижень, лебідь шипун, мартин звичайний, лиска, водяна курочка, пронурок. Ця клопітка і відповідальна справа з раннього дитинства прививає любов до пернатих.  Годівнички, які майструють юннати,  різні за конструкцією і формою, але призначення одне – підгодувати птахів у час морозів і снігів. Цією доброю справою юннати збережуть не одне пташине життя. Такі природоохоронні заходи  проведені також в Лазещинській ЗОШ I-IIIступенів із юннатами гуртка “Юні лісівники”.

         Скільки б не було у тебе різних справ, забав та веселощів, не забувай про своїх крилатих друзів. Допоможи їм, і вони стануть тобі у пригоді, сторицею віддячать своєю невтомною корисною працею та мелодійними піснями.

Мирослава Копча,

в.о. завідувачки відділу екології та природоохоронної роботи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *