„Долина нарцисів – національне багатство України”. Під цією назвою пройшов юннатівський екофорум „Золотий нарцис”

22 травня  знаменита Долина нарцисів ім. проф. В. І. Комендара зустріла учасників форуму острівками білосніжних квіток. Мало хто із приїжджих туристів вірить, що нарцис вузьколистий, який росте в низовині, за своїм походженням високогірний вид. Коли з Карпат спускалися льодовики, разом з ним у низинну Хустщину потрапило і насіння нарцису.


І саме задля збереження природних заростей нарциса вузьколистого, рідкісного ботанічного об’єкта, Долина нарцисів включена у 1979 році до складу Карпатського біосферного заповідника.
З метою залучення школярів до природоохоронного руху, пропаганди збереження цієї унікальної перлини не лише Карпат, а й України, на базі музею природничого науково-дослідного відділення „Долина нарцисів” та натуралістичної філії ЗОЕНЦ „Нарцис” проводився екологічний форум. Цей форум також став відродженням практичної природоохоронної діяльності, яка досить активно проводилась під час обласних зльотів  минулих двадцяти років. У зв’язку з пандемією ця виїзна форма роботи була, на жаль, призупинена. І як зраділи юннати тому, що знову зможуть відвідати Долину  та  поспілкуватись на лоні природи.

Форум зібрав понад  70 вихованців  та педагогів ЗОЕНЦ.
Урочисте відкриття форуму  розпочалося у Музеї ПНДВ „Долина нарцисів”. Хлібом – сіллю вітали учасників та гостей форуму вихованці гуртків „Юні лісівники” Хустського району, керівниці  С. В. Бошко, Л. М. Шеверя, В. В. Фляшко.
Юні природодоохоронці підготували для учасників форуму цілу  святкову програму, присвячену охороні червонокнижного нарциса вузьколистого.

Також всіх учасників форуму привітав начальник ПНДВ „Долина нарцисів” О. Р. Навроцький, який зупинився на історії виникнення цього унікального куточка природи.

Далі директор ЗОЕНЦ Олександр Геревич наголосив на значенні форуму для молоді, яка в майбутньому розпоряджатиметься природними багатствами. І тут, як важливо господарювати без шкоди для довкілля, а це можливо лише тоді, коли ти знаєш і розумієш закони природи.

Цікавим був виступ завідувачки відділу екології та природоохоронної роботи ЗОЕНЦ Мирослави Копчі. Вона поділилася інформацією про чудову і унікальну квітку – нарциса вузьколистого, який зростає у дикому природному середовищі. Багато нового наші вихованці дізналися загалом про біорізноманіття Долини нарцисів.

Надія Вербицька, директорка еколого-туристичного центру учнівської молоді Хустської міської ради наголосила на необхідності активізувати діяльність юнацьких  секцій та загони зелених і голубих патрулів, які активно допомагатимуть працівникам відділення в охороні Долини.

Завершився екофорум пізнавально-навчальною екскурсією до екоранчо „Хайленд” та оленячої  ферми  Тут юннати ознайомилися з різними породами свійських та диких тварин, а також з вирощуванням равликів.

Загалом екофорум став ще однією сходинкою у просвітницькій та природоохоронній діяльності ЗОЕНЦ.

Як елемент національно-патріотичного виховання, учасники екофоруму здійснили традиційне відвідання меморіального комплексу „Красне поле” . Директор екоцентру О. Геревич розповів юннатам про історію трагічних, водночас величних березневих подій далекого 1939 року,  героїчного подвигу юних патріотів Закарпаття  в обороні Карпатської України. Хвилиною мовчання та покладанням квітів учасники екофоруму вшанували їх подвиг.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *