До спільного з Чернівцями семінару-практикуму „Екскурсійна педагогіка” активно долучився наш заклад позашкільної освіти

У семінарі-практикумі з боку Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді взяли участь: директор Геревич О. В., заступник директора з навчально-виховної та методичної роботи Кузьма В. Ю., зав. відділу інформаційно-методичної роботи Бокій Л. І., зав. відділу організаційно-масової роботи  Кремінь О. І. та методистка цього відділу Вайдич М. І.

У своєму виступі Геревич О. І. подякував колегам за привітання з Днем вишиванки та навзаєм  від себе й педагогічного колективу ЗОЕНЦ привітав педагогів – позашкільників Чернівеччини.  Подякував також за пропозицію взяти участь в онлайн  семінарі-практикумі „Екскурсійна педагогіка  в закладах позашкільної освіти” і, зокрема, зауважив, яке  вагоме значення в освітньому процесі саме в наших закладах еколого-натуралістичного напряму мають екскурсії.  Їх не можуть замінити ні гарно ілюстровані книги  чи фотоальбоми, ні фільми, телепередачі, соціальні мережі тощо. Адже сȧме візуальне спостереження за конкретними об’єктами природи, різними ландшафтами,  біотопами, рослинним і тваринним світом, пам’ятками історії, культури, архітектури дають поліфонічний емоційний і змістовний вплив на  свідомість дитини, збагачують новими поглибленими  знаннями про той чи інший відвіданий об’єкт  та досліджені явища в природі. Відмітив також, що для Закарпатського екоцентру  екскурсії,  як і інші виїзні форми екологічної освіти й виховання: польові практики, профільні наметові табори, комплексні екологічні експедиції,  пізнавальні краєзнавчі сухопутні походи та  водні подорожі-сплави мають пріоритетне значення.

В підтвердження сказаного колегам продемонстровано відеоматеріали, виготовлені екологічною  відеостудією „Дивосвіт”: „Моє чудове Закарпаття”, „Квітка з легенди”, „Подорож у долину вовків і не тільки…”, „Ойкосу – 15” та „Подорож на перевал Німчич”, який  зафільмовано  під час проведення ознайомчих екскурсій в Чернівцях та області у рамках  прекрасно організованого Всеукраїнського етапу фестивалю – конкурсу „В об’єктиві натураліста”.   

В обговоренні теми семінару-практикуму педагоги обмінювалися досвідом різних форм і методів організації й проведення екскурсій, де узгоджено виділили три обов’язкові складові.  Перше – це безпека для дітей  й дорослих учасників. Друге – безпека для відвідуваних об’єктів, їх збереження й охорона. І третє – це  чітко визначені, належно підготовлені  тематика, зміст екскурсії,  відтак,  використовуючи мудрий, креативний  педагогічний хист, досягнення мети заходу.

На  завершення онлайн семінару-практикуму,  зважаючи на святковий день, учасникам продемонстровано патріотичний флешмоб юних натуралістів-природоохоронців Закарпаття „Україна назавжди”, що проходив на базі філії ЗОЕНЦ – відпочинкового табору „Арніка”.

                                                                                 Олександр ГЕРЕВИЧ,                                                                                  директор ЗОЕН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *