До перемоги – із світлим святом Великодня!

Сьогодні писанку вважають одним з найцінніших старовинних символів України, маленьке диво у якому зашифровані традиції минулого, магія національного світобачення. У цьому переконаєтесь, відвідавши нашу виставку „Свято Великодня”. З 19 квітня у Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді проходить виставка великодніх писанок, композицій та вишиваних рушників. Її мета –національне виховання дітей та молоді крізь призму вивчення народних традицій. 

Тут зібрані дитячі роботи маленьких громадян, які вимушено покинули свої домівки через бойові дії, та вихованців ЗОЕНЦ. Юні майстри представили писанкові вироби, виготовлені в різних народних та сучасних техніках: зернівки, мальованки, квілінг, писанки з бісеру, ниток та багато інших. Діти своїми руками творили ці шедеври, вкладаючи у них свою світлу душу, любов та тверду віру у перемогу.

Також протягом тижня проходила серія майстер класів з виготовлення Пасхальних атрибутів. Так працівники ЗОЕНЦ намагались долучити до акції якомога більше дітей, адже вони є продовжувачами традицій, і завдання педагогів навчити їх тому, що передали нам пращури. Окрім майстер класів із писанкарства, діти виготовляли пасхальні віночки, корзинки та розфарбовували вітальні листівки нашим захисникам.

Цікавим експонатом виставки стала „писанка миру”, зроблена дітками-переселенцями під керівництвом Ганни Косик в техніці зернівка. Відомо, що люди здавна прикрашали на свята яйця різними крупами, які вважаються могутніми оберегами. Так малюки закодували нашу перемогу в зернах рідної землі.

Віра, надія дитячих сердець обов’язково додасть наснаги хоробрим воїнам незалежної України! Разом ми могутня сила, ми – непереможні!

Приємно відмітити, що найкращі дитячі роботи були освячені і передані разом з іншими великодніми атрибутами нашим захисникам – воїнам 128 бригади.

Експонати виставки можуть оглянути усі охочі до 27 квітня. Тож запрошуємо всіх поринути у справжню атмосферу Великоднього свята!

Чекаємо Вас за адресою: м. Ужгород, вул. Будителів, 1.

Оксана Кремінь,

завідувачка відділу організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *