До Міжнародного дня птахів юннати виготовили святкові листівки та склали вірші

 Щороку вихованці Закарпатського еколого-натуралістичного центру учнівської молоді готуються до Міжнародного дня птахів, що відзначається  першого квітня. І не випадково, оскільки саме в цей день 1906 року підписана Міжнародна Конвенція з охорони птахів. Її підписали уряди Німеччини, Австро-Угорщини, Бельгії, Іспанії, Франції, Греції, Люксембургу, Монако, Португалії, Швеції та Швейцарії. Також цей День є хорошим приводом, щоб привернути увагу підростаючого покоління до вивчення і збереження птахів, а також поширення наукових знань про них.

         День птахів – не лише річниця Конвенції, а й час повернення пернатих з вирію. За традицією минулих років, в цей час в очікуванні пернатих юннати розвішували шпаківні, синичники, гоголятники та інші “пташині будиночки”. Мета цієї акції – звернути увагу людства на проблеми збереження пташиного  світу, адже вони стосуються всіх країн і континентів.

          Птахи живуть на планеті понад 150 млн. років, немає на Землі такого куточка, де б їх не було. При цьому  їхній зовнішній вигляд є досить різноманітний,  як і спосіб життя. Вони створюють необхідний ланцюг у ряді живих істот, забезпечують рівновагу в боротьбі за існування у тваринному світі.

         Символом цього року серед птахів в Україні обрано горлицю звичайну.

(Streptopelia turtur). Селиться горлиця звичайна  в лісах, недалеко від узлісся, в парках, садах. Живляться ці птахи  насінням диких і культурних рослин. Із тваринної їжі –  зрідка комахами. На зиму відлітають у теплі краї, повертаючись на весні у квітні – травні.

            Гуртківці нашого центру дбають про пташок ще до настання морозів, розвішують годівнички, які виготовляють власноруч. А взимку,  щодня підгодовують пташок різними смаколиками: пшеничною та кукурудзяною крупою, не смаженим та не солоним насінням соняшника, просом, перловкою, квасолею, вівсянкою, льоном та горохом. Чимало птахів прилетять поласувати несолоним салом, яке можна розмістити в годівниці (порізаним кубиками), так і закріпити шматочками на гілках дерев. Під час Великого зимового обліку птахів юннати вивчали і запам’ятовували  зимуючих птахів нашої місцевості, при цьому для кращого засвоєння занять  педагоги застосовують екологічні квести, тренінги, майстер-класи. Вихованці гуртків “Юні садівники”, “Юні охоронці природи” вирішили взяти активну участь у цьогорічній природоохоронній акції “День зустрічі птахів” -виготовили листівки, написали віршики про пернатих друзів. Ось одні з кращих.

“Пташки із вирію летять”

 В чарівний день, весняну пору,

коли струмочки дзюркотять,

ти підніми голівку вгору –

птахи із вирію летять.

Земля їх квітами стрічає,

повсюди проліски цвітуть,

а в синім небі сонце грає

і вказує пташині путь.

До рідних гнізд, що їх лишили,

коли мороз річки скував…

ключі пташині прилетіли…

і жайвір пісню заспівав. 

                       (Валерія Селеї)

        “Летять ластівочки”

Летять ластівочки,вертаються додому

через моря, і гори, і поля,

шукають рідну стежечку знайому,

де їх гніздечка й рідная земля.

Вони летять, щоб діток народити,

і щоб малят поставить на крило,

щоб рідну землю співом звеселити,

і оспівати радість і тепло.

                      (Анастасія Маняк)

          Сподіваємось, що, не зважаючи на карантин, юннати і всі бажаючі спостерігатимуть за пернатими та, найголовніше, подбають про них, виготовивши вдома гніздівлі. А слухаючи чарівний спів птахів, діти милуватимуться ними, розмірковуватимуть і усвідомлюватимуть  їхнє значення для природи.
         Турбота про птахів – це не тільки екологічна проблема. Птахи –  частина нашого життя, нашої культури, нашого світогляду та світовідчуття. Ми, працівники ЗОЕНЦу, звертаємо увагу людей на проблеми збереження пташиного світу і закликаємо бути самосвідомими, дбати про збереження та охорону тваринного світу і навколишнього природного середовища. В це свято не можемо не згадати знавців птахів – орнітологів.  Ми вітаємо всіх любителів пернатих і  фахівців з Міжнародним днем птахів! І давайте любити, берегти та охороняти навколишній пташиний світ!

  Оксана Стрічко,             

                      методистка відділу екології та природоохоронної роботи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *