Діти з Ужгорода й Харкова вивчали першоцвіти Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру

Щодня діти переселенців долучаються до природоохоронних заходів педагогічними працівниками ЗОЕНЦ. Так, 28 березня педагоги Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Ольга Величканич і Ганна Андрусь провели екологічний захід „Вивчаємо і плекаємо першоцвіти екоцентру” для юннатів – вихованців ЗОЕНЦ та дітей тимчасово переселених осіб, співробітників Харківського державного біотехнологічного університету.

         Діти вивчали чарівний рослинний світ, мандруючи екологічною стежкою закладу. Екостежка манить та захоплює юннатів і гостей екоцентру будь-якої пори. Але, мабуть, саме ранньою весною найбільше причаровують перші тендітні квіточки, які сміливо підносять свої „личка” до теплих промінчиків весняного сонечка. Найпершими з’являються і найдовше радують своїм цвітінням примули, або первоцвіти весняні, до яких незабаром приєднуються підсніжники, шафрани, проліски,  ряст, трохи згодом – самозакоханий нарцис вузьколистий. На сьогодні в екоцентрі вже порадував око і жовтий нарцис садовий. Різнобарвні примули вкрили яскравими острівками галявини дендропарку.  

Вихованці екоцентру вивчають біологію та екологію весняних ефемероїдів, які зростають як на території екоцентру, так і в лісах Ужгородського району та у знаменитій Долині нарцисів Хустського району, де в природніх умовах зростає нарцис вузьколистий.  Щовесни юннати долучаються і до практичних робіт, під час яких разом із педагогами  впорядковують територію ЗОЕНЦ.

         Не стала винятком і нинішня весна, прихід якої не зупинили сумні воєнні події, що відбуваються в країні. Символічним стало те, що на заході зустрілися діти крайніх західної і східної областей нашої країни. Учасники екозаходу почули цікаву змістовну інформацію про ранньовесняні квіти, що зростають на інформаційних зупинках екологічної стежки закладу, закріпили знання під час гри та розв’язування сканворду „Первоцвіти”.

         Під час практичної частини заходу юні природолюби впорядкували зупинки екостежки. Очистили від торішнього опалого листя куртину нарцису вузьколистого  біля навчально-декоративної водойми та провісників весни на зупинці „Першоцвіти Луганщини”, цибулинки яких понад 10 років тому подаровані юннатам ЗОЕНЦ ровесниками з Луганського екоцентру.

         Цікавою несподіванкою для дітей стала пошукова гра „Вивчаємо рослинний світ екостежки ЗОЕНЦ”, під час якої команди, керуючись завданнями-підказками, шукали „скарби” поблизу рослин, згаданих у завданнях. Робота в командах дала змогу дітям краще пізнати один одного та активно, з користю провести час на свіжому повітрі серед квітучої природи.

Природоохоронний захід проведено у рамках співпраці Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру (ЗОЕНЦ) з Міжрелігійним та громадянським природоохоронним форумом Східної Європи (IRCEF) за екологічним проєктом „Відповідальність за Творіння та жінки Карпат”, що реалізується IRCEF у співпраці з природоохоронними підрозділами Церков за партнерської підтримки Архідієцезії Бамберга, дієцезії Вюрцбурга та Реновабіс (Організація допомоги Східній Європі від Католицької Церкви в Німеччині).  

Ольга Величканич,

завідувачка відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи ЗОЕНЦ;

Ганна Андрусь,

керівниця гуртків ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *