“Чиста земля починається з тебе”. Під такою назвою робота юної закарпатки виборола перемогу на Всеукраїнському конкурсі молодіжних проєктів з енергозбереження

Цьогоріч, 12-14 лютого, в Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді Міністерства освіти і науки України відбувся фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проєктів з енергоефективності „Енергія і середовище” під гаслом “Збережемо енергію – збережемо Планету”, з метою пошуку й підтримки обдарованої учнівської молоді та залучення її до навчально-практичної діяльності.

На урочистому відкритті фіналістів конкурсу тепло привітали:

В. Вербицький, директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України, доктор педагогічних наук, професор; О. Недбайло, доктор тeхнічних наук, старший науковий співробітник Інституту технічної теплофізики НАН України; Н. Валантирец, голова громадської організації „Екологічний клуб „Еремурус”; В. Шеремета, доктор богословських наук, керівник Бюро з питань екології Української греко-католицької церкви; К. Томляк, Товариство з обмеженою відповідальність “КТ-Енергія”.

Закарпатську область представляли двоє учнів: десятикласник Василь Куруц Березниківської загальноосвітньої школи I-III ступенів Свалявського району та Аліна Лешко – учениця 9 класу Дубриницької загальноосвітньої школи I-III ступенів, що на  Великоберезнянщині. 

Науковою розробкою під назвою “Енергозбереження, ефективність або поновлювальні джерела енергії” Василь Куруц   запропонував замість призупиненого будівництва вітряків з використанням енергії вітру використовувати енергію гірських річок. Хлопець отримав грамоту за участь у конкурсі.  Відзначена подякою керівниця роботи, вчителька біології Марія Гудак- за цікаву і змістовну тему проєкту.

Юна дослідниця Аліна Лешко виступила з презентацією  на тему “Чиста земля починається з тебе”. Природоохоронниця наголосила на глобальній проблемі – засміченні довкілля. Розповіла про поводження з відходами у своєму краї. Досліджуючи сортування сміття, дівчина самостійно спроєктувала  екологічну гру для малечі “Сортуй – планету рятуй”. Журі та гості були вражені доповіддю та мисленням учениці, яка закликає сортувати сміття з раннього дитинства.

 На урочистому закритті конкурсу відбулося нагородження переможців, де Аліна Лешко отримала  I місце у своїй номінації. Також переможниця нагороджена грамотою та цінними подарунками. Керівниця проєкту – кандидат біологічних наук, вчитель біології  Катерина Шоляк за підготовку і творчий підхід та формування екологічної свідомості учнів також відзначена подякою.

Після захисту робіт для педагогів та юних натуралістів провели цікаві екскурсії навчальними експозиціями НЕНЦ. Також учні ознайомились з дивовижним світом рослин у зимовому саду, помилувалися експозицією з декоративних  рослин, акваріумних риб, амфібій і рептилій в акватераріумному комплексі та куточку живої природи, відвідали музей хліба.

Тож учасники конкурсу не лише відвідали цікаві природничі об`єкти, а й поділилися своїми творчими проєктами, які стали ще однією сходинкою з охорони природи. Отже, майбутнє у збереженні природи за нашою творчою молоддю!!!

Мирослава Копча

в.о. завідувачки відділу екології та природоохоронної роботи;

Оксана Стрічко

методистка відділу екології та природоохоронної роботи 

1 коментар до ““Чиста земля починається з тебе”. Під такою назвою робота юної закарпатки виборола перемогу на Всеукраїнському конкурсі молодіжних проєктів з енергозбереження

  • 18.02.2020 о 21:31
    Permalink

    Дубрицька ЗОШ І-ІІІ ступенів на Перечинщині

    Відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *