Чиста планета – у твоїх руках! У цьому переконались юннати, здійснивши екскурсію у “резиденцію Пластикожуя”
Щорічно, 15 листопада, люди по всій планеті відзначають День переробки відходів. В різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять різні корисні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти і відповідальності.
Юннати разом з педагогами Закарпатського еколого-натуралістичного центру учнівської молоді здійснили екскурсію до Великолазівського ліцею І-ІІІ ст. Адже саме учні цього ліцею під керівництвом вчителів переробляють пластик. Двічі на рік вони (весною та восени) своїми силами прибирають береги річки Циганки від сміття. Зібраний пластик вони сортують, а найнебезпечніший – петпластик переробляють, виготовляючи різноманітні вироби: іграшки, кашпо під вазони, пластикові пластини.
Все обладнання надала їм Великобританська Рада, з якою вони співпрацюють, отримавши Гранд на втілення проєкту з утилізації пластику. Своїй лабораторії учні дали назву – „ Резиденція Пластикожуя ”.
Директор ліцею Віра Степанівна Данко розповіла, що насправді, лабораторія створена в підвальному приміщенні, розмальована дитячими малюнками. Юннати ЗОЕНЦу мали змогу побачити поетапний процес переробки. Весь пластик спочатку сортують по кольору, потім його подрібнюють і пускають у прес з високою температурою де він проходить термічне нагрівання і вже з розжареної маси вони формують відповідний виріб на спеціальних формах.
Люди беруть від природи найцінніше для життя, тому не повинні залишатися байдужими, а навпаки, оберігати та допомагати їй. Сила природи невичерпна тільки за однієї умови – люди повинні повернутися до природи обличчям. Охорона природи – обов’язок кожної людини. Незважаючи на сумні прогнози, ми ще можемо поліпшити майбутнє нашої планети, якщо її порятунком займеться не лише суспільство, а й кожен зокрема. Навколишнє середовище-це те що є навколо нас, те, чим ми дихаємо, в чому живемо, що їмо.
Ми люди, поки є природа. Бережімо природу!
О. П.Стрічко,
методистка відділу екології та природоохоронної роботи