Чорнобиль – урок, за який заплачено дорогою ціною

Чорнобиль став справжнім лихом. „Мирний” атом спустошив землю, забруднив довкілля та забрав життя тисячі людей. Радіаційне забруднення на сотні років зруйнувало природне середовище. Аварія на атомній станції показала, що в країні були справжні герої, які, ризикуючи своїм життям та здоров’ям, почали негайну ліквідацію трагедії. Ці відважні люди навіки закарбувалися у пам’яті українського народу, вони для нас – герої, відважні  добровольці. Тому юне покоління повинне знати свою історію, пам’ятати про ліквідаторів Чорнобильської  АЕС та тяжкі екологічні наслідки цієї трагедії.

Так, з метою донесення до свідомості учнів факту й масштабів чорнобильської катастрофи, виховання екологічної свідомості, прищеплення любові до рідного краю, для юннатів і юних переселенців у Закарпатському еколого-натуралістичному центрі та в обласній бібліотеці для дітей і юнацтва, проведено екологічні години. Під час спілкування, діти поглибили знання про страшну трагедію з підступною радіацією, яка відлунюється й досі в житті багатьох людей світу та вшанували загиблих хвилиною мовчання.

Педагог Оксана Кремінь продемонструвала жахливі фото, на яких зображено вплив радіаційного забруднення на організм  людини та тваринний світ.

Як зазначив директор екоцентру, Олександр Геревич: „Чорнобильська аварія стала для людства  уроком, за який, на превеликий смуток і жаль,  заплачено дорогою ціною. Тож не треба повторювати помилок, давайте берегти оточуючий світ. За дослідженнями вчених астрономів відомо, що у космічному просторі є багато планет, в тому числі цілком, можливо, й придатних для біологічного життя, проте для нас сьогодні вони не досяжні за віддаллю,  часом і небезпекою подолання шляхів до них, щоб туди переселитися. Тобто варіанту „Б”, або „2” для нас нема, в нас один дім – рідна планета, тому будьмо екологічно свідомими на нашій зеленій Землі. Пам’ятаймо, вона хоч і велика, але все ж чутлива до порушень екологічної рівноваги, ранима при катаклізмах, особливо допущених людиною, тож   оберігаймо її живий дивосвіт, раціонально використовуймо енергоресурси”.

В пам’ять про відважних і мужніх загиблих ліквідаторів аварії і цивільних людей дітлахи виготовили паперових ангелів, записавши на них чорну дату календаря, а саме 26 квітня 1986 рік. Пам’ятаймо ж її!

„Сьогодні нас єднає спільне лихо, але я твердо вірю, що дуже скоро нас об’єднає  спільна перемога”, а цей символічний ангел, який я сьогодні виготовив, нехай оберігає нас від радіаційної небезпеки у теперішній війні, – тримаючи розмальованого ангела в руках, сказав Андрійко з Києва.

Захід проведено у рамках співпраці Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру (ЗОЕНЦ) з Інститутом еколого-релігійних студій (IERS) за підтримки Союзу охорони природи Німеччини (NABU).

Оксана Кремінь,

завідувачка відділу організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ, керівниця гуртка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *