Черкащина гостинно приймала вихованців ЗОЕНЦ на VII Всеукраїнському експедицiйно-¬польовому зборі команд юних зоологів

З 21 по 23 травня комунальний заклад „Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради” приймав команди юних зоологів iз 16 областей України. Це майже 70 юних натуралістів, учнів закладiв загальної середньої та позашкiльної освiти із числа учасникiв комплексних науково-дослiдних експедицiй, походiв, шкiл передового досвiду, польових практик з досвiдом роботи в зоологiчному напрямі. Нашу область представили юннати Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді: Юлія Товтин, Микола Гладиш і Ян  Кузьма.

Програмою Всеукраїнського експедицiйно-польового збору передбачено презентації науково-дослiдницьких проектiв за результатами експедицiй, походiв, польових практик. Після урочистого відкриття юні зоологи представили свої роботи де юні  натуралісти розповіли про методи проведення досліджень фауни, їх актуальність, результати та прикладне значення проведеної роботи. Юлія Товтин презентувала дослiдницький проект „Припутень”.

У рамках Збору відбулася фотовиставка „Дивовижна фауна України”. Після урочистостей учасники заходу взяли участь в автобусній екскурсії Черкасами, відвідали Черкаський краєзнавчий музей, побували на пагорбі Слави. Цей Меморіал увічнює пам’ять полеглих героїв, які загинули на фронтах, та воїнів, полеглих у боях за Черкаси. З вершини відкривається широка панорама Кременчуцького водосховища. Так пройшов перший день  перебування нашої команди на Черкащині.

Польові дослідження та зоологічні практикуми з орнітології, ентомології та охорони дикої природи юні дослідники провели наступного дня на базі Канівського природного заповідника. Це один із найстаріших в Україні природних заповідників. де  юні зоологи показали свої знання і навики на практиці. Поїздка  до Канева була цікавою та пізнавальною. Дорогою юні природолюби відвідали Георгіївський (Успенський) собор.

Співробітники Канівського природного заповідника організували для учасників збору еколого-пізнавальну і екскурсію територією заповідника.

22 травня 1861 р. на Чернечій горі під Каневом, згідно з його заповітом, відбулось перепоховання Тараса Шевченка. В день 158-ї річниці цієї знакової події  ми і побували на „Тарасовій горі”, на могилі Кобзаря та відвідали музей, де зібрані численні матеріали про життя і творчість відомого поета.

Незабутні враження залишилися в кожного із нас і після відвідання Черкаського зоопарку. До речі,  він розпочинався із звичайного кутка живої природи Черкаської обласної станції юннатів. З роками збільшувалась кількість його мешканців  і вже утримувати його дитячому позашкільному закладу було накладно, тому місцева влада взяла звіринець під своє „крило” і з часом вікрила тут міський зоопарк.

За підсумками журі на VII Всеукраїнському експедицiйно-­польовому зборі юних зоологів грамотами НЕНЦ нагороджені і юннати ЗОЕНЦ. У номінації „Кращий ентомолог”  Кузьма Ян, а кращим орнітологом став Гладиш Микола.

В командному заліку  юні зоологи ЗОЕНЦ посіли ІІІ місце в конкурсі-презентації за проведення досліджень із вивчення фауни рідного краю, а також  у фотоконкурсі „Дивовижна фауна України” стали третіми  і відзначені грамотами  та медалями.

З грамотами, медалями, та з новими знаннями і надзвичайно приємними враженнями ми повернулись  додому.

Марина Павко,

керівник гуртків відділу біології та

дослідницько-експериментальної роботи ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *