Чергове засідання методичного дня в ЗОЕНЦ з участю курсантів ЗІППО

Творчість педагогічного працівника позашкільного освітнього закладу суттєво впливає на розвиток вихованців. Адже плекати талант – це велика відповідальність, і разом з тим – відчуття радості успіху за свою працю, за сприяння першим юннатівським „сходинкам” у світ великої науки.

Саме тому в Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді створені всі умови для творчого зростання, постійного підвищення освітнього та кваліфікаційного рівня, удосконалення майстерності педагогів через методичну роботу в закладі.

Апробованою ефективною формою методичної роботи, націленою на підвищення рівня педагогічних компетентностей керівників гуртків, методистів, завідувачів відділів – є методичні дні, які проводяться щомісяця кожної другої середи протягом навчального року.

У лютому на такому заході в ЗОЕНЦ мали можливість побувати й курсанти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти (ЗІППО), педагоги-позашкільники.

         На засіданні методичного дня розглядались дві методичні роботи: 

  1. Методика проведення масово-виховних заходів в позашкільному навчальному закладі;
  2. Впровадження ігрових форм в роботу натуралістичних гуртків для дітей молодшого шкільного віку.

Перше питання розкрила завідувач відділу організаційно-масової роботи Оксана Кремінь.  Вона ознайомила всіх присутніх з етапами та алгоритмом проведення масово-виховних заходів, відмітила, що вони є специфічною формою колективного єднання, де виражається загальний настрій і співпереживання учасників, це радість спілкування, творчості та самовираження. Заходи мають не тільки розважальні, а й розвиваючі, навчальні функції: діти танцюють, співають, малюють, імпровізують.

Продовжуючи, доповідач відмітила, що багато юннатівських масово-виховних заходів насичені грою, адже дитина пізнає світ, граючись. Як говорив великий педагог В. О. Сухомлинський: „Через казку, фантазію, гру – вільна дорога до серця дитини!.. ”

     Гра — це завжди радість, піднесений настрій, задоволення від успіху. Ігри – допомагають активізувати всіх учасників.

У висновку доповідач відмітила, що результативність масово-виховного заходу залежить від:

  • актуальності обраної теми;
  • відповідності змісту виховного заходу обраній темі;                
  • практичної спрямованості заходу;           
  •  врахування інтересів дітей;
  •  лаконічності,
  •  зрозумілості,
  •  доступності,
  •  ретельної підготовки заходу.

Наступне питання розкрила керівник гуртків Марина Павко, яка, виходячи з власного досвіду, ознайомила всіх з різноманітними іграми для вихованців, методами їх проведення. Роз’яснила поняття, що таке гра.

Педагог наголосила, що гра повинна бути зрозумілою для учасників, викликати у них захоплення, створювати ситуацію успіху та хороший настрій, розширювати знання та навички, набуті раніше.

Педагоги ЗОЕНЦ та курсанти ЗІППО мали можливість активізуватись та  розв’язувати цікаві розвиваючі завдання – відгадували ребуси, розшифровували невідомі слова та підбирали рифму до тематичних віршованих рядків.

Підсумком засідання стало колективне обговорення доповідей. Педагоги обмінювались власним досвідом проведення гурткових занять, використовуючи сучасні технології.

Заступник директора з навчально-виховної та методичної  роботи ЗОЕНЦ Василь Кузьма підмітив, що презентації розкриті в чіткій інформаційно-наглядній формі та належно  оформлені.

Директор ЗОЕНЦ Олександр Геревич наголосив на актуальності та змістовності представлених тем,  порекомендував  доповідачам оформити і подати ці матеріали редколегії для розміщення їх у видавничій продукції „Вісник ЗОЕНЦ” чи „Бібліотечка позашкільника”, щоб вони (матеріали з досвіду роботи)  стали доступним  надбанням для широкого загалу колег педагогів.

Керівник курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників позашкільних освітніх закладів Василина Кузьма висловила щиру подяку адміністрації та педагогічному колективу ЗОЕНЦ за показ однієї з форм навчання педагогів закладу, а саме проведення засідання методичного дня.

 Оксана Кремінь,

завідувач відділу організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *