Булінг, як його уникнути? Про це дізнавались відпочивальники „Арніки” під час виховної години

Образливі прізвиська, глузування, піддражнювання, підніжки, стусани з боку одного або групи учнів щодо однокласника чи однокласниці – це ознаки нездорових стосунків, які можуть призвести до повторюваного щодня знущання. Постійне та цілеспрямоване нанесення фізичної й душевної шкоди оточуючим стало об’єктом уваги науковців і педагогів починаючи з 70-х років минулого століття й отримало спеціальну назву – булінг.

         Найчастіше булінг трапляється в таких місцях, де контроль з боку дорослих недостатній,  або взагалі відсутній. Це може бути шкільний двір, сходи, коридори, вбиральні, роздягальні, спортивні майданчики.

Тому з метою попередження жорстокості серед молоді, профілактики злочинів та правопорушень в учнівському середовищі у Воловецькій філії ЗОЕНЦ “Арніка” під час другої та третьої відпочинкових змін для дітей віком 11-14 років з міста Ужгород, а також Мукачівського, Виноградівського та Іршавського районів, проведено виховну годину на тему: “Булінг, та як його уникнути”.

Під час виховної години вихователі  ознайомили учнів з поняттям, формами та структурою боулінгу. Також зауважили, що необхідно виховувати почуття емпатії та переживання у  дітей, які зазнають насильства; розвивати вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації; формувати навики відповідальної та безпечної поведінки.

Вихованцям також  продемонстровано  відеоролик  щодо згаданої теми та ряд мультфільмів про події з життя тих, хто відрізняється від більшості у спільноті, їхній емоційний стан і способи вирішення конфліктних ситуацій та було обговорено переглянуте. Підсумовуючи захід, педагоги „Арніки” провели з вихованцями анкетування стосовно проблеми булінгу та роздали кожному відпочивальникові пам’ятку “Зупинимо булінг разом”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *