Бережи природу, і вона подарує тобі здоров’я! В цьому переконалися діти переселенців на занятті в Ужгородському Підзамковому парку

       Заняття, яке провели педагоги Закарпатського еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Ганна Андрусь і Еріка Казаріна,  відвідали діти вимушених переселенців із Харківської, Житомирської, Вінницької, Київської, Запорізьської областей, які вимушені були покинути свої домівки під час війни. Всього 22 дитини.

 Діти знайомилися один з одним,  передаючи м’ячик у вигляді веселого смайлика. Так прийшов гарний настрій на заняття.

          Діти ознайомилися з історію Підза́мкового парку.

Парк – памятка садово-паркового мистецтва місцевого значення в Україні. Розташований у межах міста Ужгород Закарпатської області, на вулиці Підградській, 33 (правий берег Ужа, при вулиці Шумній).  На території парку розташований стадіон «Спартак» і частина Ужгородської дитячої залізниці. Площа 4 гектари. Статус надано з метою збереження парку, закладеного у XVI ст.. Як виявилося, деяким тутешнім деревам по декілька століть. Найстаріше дерево у парку – платан кленолистий. За легендою, його посадили  володарі  Ужгородського замку – Другети.

         На практиці часто визначають вік дерева за формулою, у якій враховують обхват стовбура  або його діаметр на висоті 1,3 метри. Отриманий результат приблизний, оскільки швидкість росту залежить від виду дерева, його особливостей,  місця зростання. Тим не менше, з усіма припущеннями і похибками вік платана у парку більше 400 років.

Діти із задоволенням заміряли  діаметр платана, обхоплюючи його руками навкруги. А ще, кажуть, що, притиснувшись до дерева, ти отримуєш від нього живильну енергетику. Діти її отримали, судячи з подальших подій заняття.

Під час мандрівки парком, діти переселенців вивчали рослини паркової території. А це – сосна звичайна, сосна австралійська, магнолія, туя, ясені, клени, ожина, шипшина, гостролистий плющ, бузок, садовий жасмин, першоцвіти, які  визирають із-під пожовклого листя та дізналися, чому саме навесні люди збирають березовий сік, провели дослід із зеленою травою.

     Для закріплення отриманих знань, юні дослідники поділилися на 4 команди: «Ромашка», «Нарцис», «Вітер», «Грім Дім».  Діти складали барви рослин у «мольберт»,  кожна команда називала свої рослини.

       Діти дізналися, що у парку мешкають білочки, жуки та слухали спів птахів: синичок, горобців, горлиць, сойки. Юні дослідники змагалися у своїх знаннях про природу, відгадуючи загадки та складаючи прислів’я.

        В ході заняття проведена бесіда з дітьми та їх батьками: “Що таке стрес і як з ним боротися”. Обговорювали, що відбувається з організмом під час стресової ситуації і як усунути чинники стресу, говорили і про вплив його на здоров’я людини та про методи запобігання..    

Із задоволенням діти та дорослі зробили психогімнастику «Тренуємо емоції», де вони виступали в ролі актора – усміхнутися, як хитра лисиця, злякатися, як заєць, що побачив вовка і т.п.

Дітям сподобалася вікторина на тему «Здоровий спосіб життя». Всі разом робили дихальні вправи, а саме «Турист», «Крила метелика». Мета останньої: навчити способу контролю стресу і зняття напруги. 

Найцікавішою стала спортивна естафета: «Веселі старти», на якій команди долали відстань від СТАРТУ до ФІНІШУ, змагаючись у своїх вміннях стрибати на скакалці, на одній нозі, бігати з м’ячем у долоні,  швидко ходити «нога за ногу». Активну участь у змаганнях брали і діти від 5 років та їх батьки. Перемогла ДРУЖБА.

На завершення заняття, згадували та записували крейдою на доріжках парку прислів’я про природу та здоров’я.

А найменші дітки малювали сонечко, птахів, квітки та веселку на ясному небі

Із новими знаннями та веселим настроєм діти поверталися із заняття, де  набули  душевного спокою й відчули радість у своїх успіхах та у взаєминах з природою.

Ганна АНДРУСЬ,

керівниця гуртків;

Еріка КАЗАРІНА,

керівниця гуртків

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *